bralna_znaka

BRALNA ZNAČKA – 5. RAZRED

BRALNA ZNAČKA – 6. RAZRED

BRALNA ZNAČKA – OD 7. DO 9. RAZREDA

Bralno značko, katere osnovni cilj je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje, smo tudi letos skrbno načrtovali.

Branje za bralno značko se začne 17. septembra, na dan zlatih knjig, zaključi pa se do konca meseca aprila, ki ga poimenujemo kar »mesec knjige«. Takrat se na šoli odvijajo različne dejavnosti, ki so vezane na knjigo in branje. Priznanja za opravljeno bralno značko podelimo ob koncu šolskega leta, zlatim bralcem pa na zaključni prireditvi.

Tudi letos bomo za vse učence, ki bodo do meseca marca prebrali vsaj tri knjige iz seznama za bralno značko (mlajši učenci lahko berejo tudi knjige po lastnem izboru), organizirali

BRALNO NOČ.

“Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.”

(Richard Steele)

DOMAČE BRANJE

Domače branje je obvezna šolska dejavnost, s katero učenci razvijajo sposobnost branja, razumevanja in vrednotenja književnih besedil. Vsako leto knjižničarka z učitelji slovenščine in učiteljicami razrednega pouka oblikuje programe domačega branja, ki jih učencem predstavi septembra.