Športna zveza Slovenj Gradec je v četrtek, 23. 3. 2023, podelila priznanja najboljšim športnikom in športnicam v občini Slovenj Gradec za leto 2022. Na prireditvi so podelili priznanja in kar nekaj učencev naše šole je prejelo priznanja za športne uspehe in dosežke v različnih klubih. Nekaj učenk je sodelovalo pri samem programu (baletna točka). Naša šola pa je prejela naziv NAJ ŠPORTNA ŠOLA.

V okviru predmeta šport so zajete vsebine športnega izobraževanja, rekreacija, tekmovalne oblike v številnih športnih zvrsteh. Poseben pomen predmeta je  promocija zdravja, humanih medsebojnih odnosih, športnem obnašanju in razumsko kritičnem dojemanju športa kot družbenega pojava.

Na naši šoli umeščamo športne dejavnosti v svoj dnevni ritem. Za ta naziv smo zaslužni VSI:

– učenke, učenci, ki ste aktivno vključeni v športna društva, klube, interesne dejavnosti ter v različne športne projekte…

– učiteljice razrednega pouka, učitelji športa: športna vzgoja, Zlati sonček, športni dnevi, projekti, plavalna pismenost, tabori, šole v naravi, šolska športna tekmovanja, sodelovanje s klubi …

BRAVO MI!!!!!

 

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)