Od 9. 2. do 18. 2. 2022 smo na šoli gostili imenitno razstavo Pot knjige – od avtorja do bralca. Izposodili smo si jo na Javni agenciji za knjigo. Njuna avtorja sta pisatelj Žiga X Gombač in ilustrator David Krančan. Dvanajst platnenih panojev pripoveduje zgodbo o tem, kako nastane knjiga. Prične se z idejo v pisateljevi glavi in konča, ko knjiga sreča bralca in v njem vzbudi prijetne občutke.

Ob razstavi so potekale različne dejavnosti v knjižnici. Učenci so se preizkusili kot pravljičarji, izdelali so knjigo in vanjo zapisali svojo pravljico ter jo tudi ilustrirali. Bili so bralci in dobri poslušalci, ko so svojo pravljico brali  sošolcem.

Ob zaključku razstave pa jih je zelo navdušilo srečanje z ustvarjalcem Žigo X Gombačem.

Preživeli smo lep in ustvarjalen teden.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Nada Žunec