V petek, 12. aprila je na srednji šoli Ravne na Koroškem potekalo področno tekmovanje iz robotike, katerega so se udeležile tudi štiri ekipe iz naše šole. Tekmovali smo v dveh različnih kategorijah.

Stane Sinreih (8.b), Gašper Vaupot(8.b), Klemen Potočnik(8.a), Staš Konečnik (8.c) in Teo Štaleker (5.a) so tekmovali v kategoriji sledenje črti imenovani RoboBUM in dosegli dobre rezultate. Žal je za vrhunske rezultate zmanjkalo malce tekmovalne sreče.

Anže Kotnik (9.b) pa je s svojim robotom tekmoval v kategoriji RoboCup Junior, ki je sestavljeno iz dveh poligonov; prvi je sledenje po črti z ovirami, drugi pa reševanje ponesrečencev iz nevarnega območja. Anže je s svojim robotom osvojil 3. mesto in se tako uvrstil na državno tekmovanje v tej kategoriji, ki bo v torek, 14. maja na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru.

Vsem udeležencem čestitamo za dosežene rezultate, Anžetu pa želimo obilo uspeha na državnem nivoju tekmovanja.

Mentor: Dušan Klemenčič