V sredo, 13.2. 2019, je na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec potekalo področno tekmovanje v šahu ekipno, katerega se je udeležilo preko 100 učencev tekmovalcev v 6-tih kategorijah iz 14-tih šol iz Koroške regije.sah

Tega tekmovanja se je udeležila tudi naša šola s tremi ekipami, ki so se na ta nivo uvrstile kot prvouvrščene iz občinskega tekmovanja:

• ekipa fantov do 9 let, ki je na tekmovanju osvojila 5. mesto:
    • Gal Kukovec,
    • Maks Repas,
    • Rok Barl,
    • Andrej German
  • ekipa deklic do 12 let, ki je na tem tekmovanju dosegla odlično 3. mesto:
    • Ronja Sinreih,
    • Julija Gostenčnik,
    • Karolina Bricman
  • in ekipa učencev do 15 let, ki je na tem tekmovanju dosegla odlično 1. mesto:
    • Luka Vaupot
    • Eliza Vaupot
    • Maks Vaupot
    • Kajetan Vaupot

Na državno tekmovanje se uvrstijo prvo uvrščene ekipe v kategoriji do 15. let. S prvim mestom si je tako udeležbo na državnem tekmovanju priborila ekipa učencev do 15. let. Želimo jim čim večjega uspeha na državnem tekmovanju v šahu ekipno.

Vsem udeležencem tekmovanja pa čestitamo za prikazano šahovsko znanje in osvojena mesta.

Mentor: Dušan Klemenčič