V četrtek, 11. 10. 2018, je v Velenju potekalo finale ekipnega prvenstva v atletiki. Dekleta z naše šole so se na finalno tekmovanje uvrstile s področnega tekmovanja.

Ekipno tekmovanje je posebne narave, saj se mora vsak posameznik potruditi v svoji disciplini po svojih najboljših močeh, da pripomore k rezultatu ekipe. Učenke so tekmovale v skoku v višino, daljino, teku na 60 m, 300 m, 1000 m, v metu vorteksa, suvanju krogle in v štafetnem teku 4×100 m. V vsaki disciplini sta bile po dve tekmovalki z iste šole.

Na finalno tekmovanje se je uvrstilo 16 ekip dečkov in 16 ekip deklic. Lahko si predstavljate, kako živahno je bilo včeraj na atletskem stadionu v Velenju.

Naša dekleta so se prvič uvrstila na ekipno finalno tekmovanje in dosegla odlično 10. mesto. Vsem deklicam čestitke!

Še posebej smo veseli, ker smo s seboj lahko peljali tudi skupino fantov (na področnem tekmovanju so dosegli 2. mesto), ki so nam pomagali in navijali za dekleta.

Vsem učenkam in učencem se zahvaljujemo za vložen trud.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).