V četrtek, 21. 6. 2018, je naša šola za en dan postala hiša eksperimentov. Sodelavci prave Hiše eksperimentov iz Ljubljane so v mali telovadnici postavili več kot 50 mobilnih eksperimentov, od neskončne luknje, barvne sence, različnih škripcev in magičnih škatel, čudnih zrcal, veleslušalk – vse z nazorno in s prepričljivo razlago. V dopoldanskem času so eksperimente preizkušali učenci od 4. do 8. razreda, za učence od 1. do 3. razreda pa je potekala znanstvena dogodivščina v veliki telovadnici, kjer so postali pravi “zobologi” in “zvokologi”, saj so jim sodelavci Hiše eksperimentov predstavili zobe različnih živali od nekdaj do danes ter številne skrivnosti zvoka. Učenci od 6. do 8. razreda so preizkusili še eno področje, in sicer robotiko. Pod mentorstvom dveh naših učiteljev, g. Klemenčiča in ge. Počič, so preizkusili, če bi tudi sami znali kaj napraviti z roboti. V popoldanskem času so si eksperimente Hiške eksperimentov ogledali tudi številni starši skupaj z otroki. Upamo, da bo naša šola še večkrat znanstveno središče.

Fotografije si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)