V petek, 1. 4. 2016, smo na naši šoli že sedmič uspešno izpeljali bralno noč za učence od prvega do petega razreda. Na šoli je noč skupaj s svojimi učiteljicami, vzgojiteljicami in drugimi delavci šole preživelo kar 257 otrok s centralne in podružnične šole Pameče-Troblje.

Starši so lahko dogajanje na bralni noči spremljali preko videokonference.

Soustvarjalci dogajanja so bili letos dijaki Šolskega centra Slovenj Gradec, smer vzgojitelj predšolskih otrok, ki so učencem z igrico Pingvin Pit pričarali deželo pingvinov. Po predstavi in pingvinovem plesu, ki smo se ga vsi naučili, so potekale različne delavnice, kjer so učenci ustvarjali na vsebino zgodbice. Vodili so jih dijaki oz. učiteljice. Po ustvarjalnih delavnicah dijaki in učenke višjih razredov brali otrokom, čemur je b ralna noč v osnovi namenjena.

Zahvaljujemo se staršem, ki so v soboto zjutraj skupaj z učenci pomagali pospraviti učilnice.

Koliko veselja in prijetnih trenutkov doživijo učenci na takem dogodku, si lahko ogledate v galeriji na povezavi: (klikni tukaj za ogled fotogalerije).

Zapisala: Nada Žunec