Čebelarska zveza Slovenije se je v letu 2015 ob sodelovanju s čebelarskimi društvi lotila velikega projekta z naslovom:
SVETOVNI DAN ČEBEL ZDRUŽUJE SLOVENCE IN POVEZUJE SVET.
S tem namenom nas je obiskal predsednik Čebelarske zveze Slovenije g. Noč Boštjan. Namen njegovega obiska je pridobivanje podpore, za razglasitev 20. maja, to je rojstni dan našega največjega čebelarja Antona JANŠE, za svetovni dan čebel. Predsednika smo pričakali v četrtek, 11. februarja na Glavnem trgu v Slovenj Gradcu. Mladi čebelarji smo se mu predstavili s svojo stojnico, folklorna skupina Druge osnovne šole pa mu je pripravila venček domačih koroških plesov in požela navdušen aplavz. Srečanja so se poleg predsednika ČZS udeležili tudi njegovi najožji sodelavci, župan Mestne občine Slovenj Gradec, župan občine Mislinja, ravnateljica Druge osnovne šole, ravnatelj osnovne šole Podgorje in pa veliko število čebelarjev. Srečanje je minilo v prijetnem vzdušju. Zavezali smo se, da bomo ideje in misli našega predsednika razširili med vse ljudi Mislinjske doline.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Mentorja čebelarskega krožka: Olga in Janez Bauer