Začeli smo že pred mesecem. Z zavedanjem, da je bit prijateljstva prav v razvijanju odnosov, sprejemanju in zaupanju, so starejši učenci postali zavezniki našim najmlajšim, prvošolčkom. Stkale so se prve vezi, ki so na dan sprejema v šolsko skupnost prešle v zvezo trdnosti in moči. Program sta vodili predsednica Zala Domej Breznik in podpredsednica Kaja Budna. Za popestritev so poskrbeli harmonikar Blaž, šestošolki Anika in Aleša s plesno koreografijo, pevke Anesa, Sara, Klavdija in Lea ter člani izbirnega predmeta ansambelska igra. S slovesno obljubo, da bodo z učenjem širili znanje, da bodo drug drugemu dobri prijatelji in si pomagali, so postali del nas. Sprejem je z govorom in podelitvijo izkaznic zaključila gospa ravnateljica. Podobno je potekalo tudi na naši podružnični šoli Pameče–Troblje, le da so tam najmlajši z glasbeno popestritvijo že strumno zakorakali v novo pomembno izkušnjo življenja.
Torej, pogumno naprej, naši korenjaki.

Mentorica šolske skupnosti: Alenka Puc