CŠOD Peca leži sredi prvega Geoparka v Sloveniji. Ta je pred kratkim postal del Evropske (EGN) in Globalne (GGN) mreže geoparkov in deluje pod okriljem Unesca. Okolica doma je zaznamovana z bogato etnološko, kulturno in tehnološko dediščino. V neposredni bližini doma se nahaja druga trasa Golf diska v Sloveniji. No in tja smo se v okviru projekta Zdrav življenjski slog odpravili v soboto, 30.5.2015, z učenci 6. in 7. razreda. Dogodek smo organizirale tri osnovne šole, ki sodelujemo v projektu ZŽS: OŠ Koroški jeklarji Ravne na Koroškem, Prva osnovna šola Slovenj Gradec in Druga osnovna šola Slovenj Gradec. Športni pedagog, zaposlen na CŠOD Peca, Peter Naglič nam je predstavil igro Disc golf. Učenci so na koncu izvedli tekmovanje. Vreme je bilo čudovito, preživeli smo prečudovit sobotni dopoldan.
Disc golf je igra, podobna tradicionalnemu golfu, pri kateri namesto udarjanja žogice s palico v luknjo mečemo disk v posebej oblikovano košaro ali koš. Cilj igre je isti, končati progo s čim manj meti. Po začetnem metu iz izmetne cone igralec vsak naslednji met začne na mestu pristanka svojega diska. Igra je zaključena, ko disk pristane v zadnjem košu. Golf disk je pustolovščina aktivnega raziskovanja narave skozi neprestano prilagajanje in iskanje najboljših poti za dosego istega cilja – koša.

Jožica Jug

IMAG0051 IMAG0026 IMAG0035 IMAG0039 IMAG0040 IMAG0041 IMAG0043 IMAG0049