logo jožica

OŠ Mislinja je skupaj z OŠ Šentjanž pri Dravogradu, OŠ Muta in Drugo OŠ iz Slovenj Gradca 26. 2. in 27. 2. 2015 organizirala dvodnevni družboslovno-jezikovni tabor na podružnični šoli Paški Kozjak.

Tabor je namenjen učencem, ki so pri svojem šolskem delu, tekmovanjih ali na interesnem področju pokazali zanimanje za družboslovne in jezikovne vsebine. Z udeležbo na tem taboru smo jim omogočili izpopolniti znanje na tem področju, druženje učenk in učencev v neformalnih okoliščinah.

Učenci so lahko izbirali med štirimi delavnicami:
1. Angleščina, kjer so kuhali večerjo za 50 ljudi,
2. Francoščina, kjer so spoznali nekaj posebnosti njihove kulture, jezika.
3. Nemščina, kjer so se ubadali z modo in nam predstavili delavnico šivanja.
4. Kitajščina, kjer so učenci pridobivali nova znanja o Kitajski in se spoprijeli z zanimivostmi jezika.

Izvajalci vsebin so bili posamezni učitelji vseh sodelujočih osnovnih šol ter tudi zunanji sodelavci.

Skupaj s sodelavci projekta Dvig socialnega in kulturnega kapitala smo poskrbeli za organizacijo in dobro počutje vseh sodelujočih. Iskrice v očeh naših otrok pa so povedale, da so zelo uživali.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).
Jožica Jug