logo_popestrimo_pravi

V januarju bomo na šoli ponovno začel potekati projekt Popestrimo šolo. Projekt financirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Republike Slovenije in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Za učence so dejavnosti brezplačne.
Namen razširiti nabor brezplačnih prostočasnih aktivnosti, ki spodbujajo razvijanje ključnih kompetenc, grajenje pozitivne samopodobe, kar jim bo omogočalo prepoznavanje njihovih sposobnosti, talentov in želja.
Dejavnosti bomo izvajali kot individualno delo z učenci oz. delo v manjših skupinah učencev, mentorske oblike dela z učenci.
Program bo potekal izven šolskega pouka. Kot partnerska šola se bo v nekatere dejavnosti vključevala Tretja osnovna šola Slovenj Gradec.

O dogajanju vas bomo sproti obveščali preko šolske spletne strani, v avli šole in na oglasnih deskah pri učencih razrednega pouka. Učenci pa bodo glede na interes tudi individualno obveščeni. Učenci so v šoli dobili prijavnice. Točen urnik dejavnosti bo znan v začetku januarja.

Učenci lahko izbirajo med osmimi aktivnostmi, v okviru katerih se bo odvijalo več podaktivnosti:

ZNAM IN ZMOREM
o učna pomoč
o učenje učenja
o izboljšanje branja
o telovadba za možgane (sproščanje med učenjem)
o učenje slovenščine za tujce

ZNAM IN ZMOREM ŠE BOLJE
o priprave na tekmovanja iz znanja
o raziskovalne naloge
o druženje z učenci Tretje osnovne šole (prostovoljstvo)

KUL KULTURA
o spoznavanje kulturne dediščine preko praktičnih delavnic
o odkrivanje likovne umetnosti skozi praktične delavnice

USTVARJALNE DELAVNICE
o ustvarjanje z različnimi materiali: odpadni, ekološki, sodobni materiali za ustvarjanje
o spoznavanje tehnik za ustvarjanje

TO BO MOJ POKLIC
o srečanje z ljudmi v poklicu, ki me zanima (8. in 9. razred)
o prepoznavanje lastnih značilnosti, ki vplivajo na izbiro poklica
o spoznavanje poklicev prihodnosti (1.-9.)

ČLOVEK, ZEMLJA, VESOLJE
o poskusi za otroke (1. – 5. razred)
o zvezdoslovje
o učenje v naravi (vlivanje živalskih odtisov, gozdna učilnica…)