14. 11. 2014 bo svetovni dan sladkorne bolezni in sladkornih bolnikov, katerih število, tako po svetu, kot tudi pri nas, strahovito narašča. V Sloveniji imamo registriranih kar 125. 000 sladkornih bolnikov, med njimi je stalno prisotnih 300 otrok, v svetu pa je registriranih kar 370 milijonov.

Ker se sladkorne bolezni TIP-a 2 lahko izognemo z zdravim načinom življenja: predvsem z zdravo prehrano in z gibanjem, Društva sladkornih bolnikov po celi Evropi organizirajo pohod, ki se dogaja ravno 14. novembra.

Tudi letošnje leto se bodo učenci od 1. do 3. razreda udeležili pohoda in s tem naredili korak do boljšega zdravja, hkrati pa pripomogli k osveščenosti ljudi glede pomena gibanja.

Pred šolo se bomo zbrali V PETEK, 14.11.2014, ob 9.55 uri in se v strnjeni koloni napotili proti centu mesta, kjer nas bodo čakali ostali udeleženci pohoda.

Mentorica sladkorne bolezni:

Boža Božena Lesjak