pernice

V mesecu maju se je odvil prvi naravoslovni tabor za nadarjene v organizaciji štirih šol Druge OŠ Slovenj Gradec, OŠ Mislinja, OŠ Šentjanž in OŠ Muta. Iz naše šole se je tabora udeležilo osem učencev Hana, Tia, Klara, Tinkara, Živa, Rok, Aljaž in Urban.  Učenci so se kar dva dni družili v okolici Doma krajanov Pernice nad Muto, kjer so nadgrajevali svoje znanje iz optike, astronomije, logike, uporabe zelišč …

Učenci so bili deležni različnih oblik učenja in druženja, ki jih je v klasičnih učilnicah težko izvajati. Zakonitosti so odkrivali v sami naravi v različnih skupinah, spoznavali timsko harmonijo in se resnično dobro spoznali. Spletla so se nova prijateljstva, ki bodo zagotovo še dolgo trajala.

Učenci so prišli domov polni lepih vtisov in z jasnim sporočilom, da si takšnega druženja in spoznavanja znanosti želijo v prihodnje še več (kliknite na sliko za ogled galerije slik iz tabora).