19.2. 2014 smo četrtošolci Druge OŠ Slovenj Gradec obiskali stanovalce Doma starostnikov v Slovenj Gradcu na treh enotah z željo, da jim polepšamo dan. Učenci 3. razredov so za vsako enoto izdelali zvonček  želja.V kratkem programu smo se starostnikom predstavili s pesmijo in recitacijami ter jim zaupali svoje želje glede druženja z njimi.

Zvonček želja je potoval od prvega do zadnjega nastopajočega, ki je zaključil z željo, da bi se starostniki z nami ta dan imeli lepo.

Starostniki pa so nam na glas zaupali svoje želje, nekatere izmed njih so bile namenjene tudi nam:

• da bi se v šoli veliko naučili,
  • da bi se imeli med počitnicami lepo,
  • da bi čim prej ozdraveli,
  • da bi bili zdravi in močni,
  • da bi imeli več simpatij,
  • da bi v igri zmagali,
  • da bi šla bolezen iz hiše,
  • da bi otroci večkrat prišli,
  • da bi dobili veliko obiskov,
  • da bi se imeli lepo z nami,
  • da bi se večkrat srečali,
  • da bi dolgo živeli.
  • da bi vsi imeli dobre ocene.

S_STAROSTNIKI_SGu.2oSG-2014_2_006

S_STAROSTNIKI_SGu.2oSG-2014_2_097

Ravno tako smo MČ RK s prvošolci OPZ zborovodkinje Jožice Kastelec starostnikom polepšali dan ob dnevu žena. S pesmijo, recitacijami, harmoniko  in rožicami smo jih razveselili v petek, 7.3. 2014 in jim zaželeli, da jim naše skromno darilo greje srce vse do naslednje pomladi.

S_STAROSTNIKI_SGu.2oSG-2014_2_109

S_STAROSTNIKI_SGu.2oSG-2014_2_113