V okviru projekta TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK, ki je bil izvajan na večini osnovnih šol 16. novembra 2012, je bila naša šola izbrana kot najbolj aktivna v koroški regiji. Ta dan smo zajtrkovali lokalno pridelana živila in kar nekaj šolskih ur namenili spremljevalnim dejavnostim in drugim aktivnostim (pomembnosti zajtrka, spoznavanje življenja čebel, lokalno pridelana hrana …). Naš trud je bil poplačan, saj smo bili s strani Ministrstva za kmetijstvo in okolje nagrajeni z brezplačnim avtobusnim prevozom in ogledom kmetije Klančnik v Podklancu pri Dravogradu. Tako smo se v petek izbrani učenci in spremljevalci na kmetiji Klančnik seznanili z njihovo dejavnostjo, ki vključuje rejo govedi, prašičev in divjadi, videli smo več vrst živali, enotni pa smo si bili, da je bila najvznemirljivejša vožnja s turističnim vlakcem, ki nas je popeljal po velikem posestvu kmetije Klančnik. Vodil nas je gospod Marko Kogelnik, ki se je izkazal kot zelo podjeten gostitelj. Na koncu so nas še prijazno pogostili z malico iz njihovih domače ponudbe.

Kako uživali smo učenci in spremljevalci, lahko vidite tudi na fotografijah (klikni tukaj za ogled fotogalerije)!

Suzana PLANŠAK