Tema Tedna otroka 2013 je bila:

»KAKO JE BITI OTROK V DANAŠNJI DRUŽBI?«

»Otroci hočejo objem, naročje,

prijazno besedo, dotik,

nekoga, da jim prebere pravljico,

nekoga, da se z njim smeje in pogovarja.« (John Thompson)

Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije. Po priporočilih Združenih narodov se Svetovni dan otroka praznuje prvi ponedeljek oktobra.

Na Podružnični šoli Pameče–Troblje smo poskrbeli za dobro vzdušje ob tednu otroka, saj smo za otroke organizirali prostočasne in razvedrilne urice. Vsak dan v tednu smo otrokom omogočili igralne odmore, kjer so se igrali in zabavali s svojimi igračami. Že v začetku tedna nas je presenetila botra Jesen s svojimi dobrotami. Otroci od 1. do 4. razreda so si ogledali lutkovno predstavo Bice iz Mežice z naslovom Izgubljena veverica.  V sredo smo se razvajali in raztezali z učiteljico joge, ga. Katjo Kotnik Prosenjak. Učenci 5. in 6. razreda so si v KD Slovenj Gradec ogledali film Vratar Liverpoola.

Seveda ni manjkalo niti jesenskih ustvarjalnih delavnic. Izdelke smo razstavili v avli šole. Ne smemo pa pozabiti na prijetno branje knjig s knjižničarko ga. Nado Žunec.

V jeseni so še posebej priljubljeni pečeni kostanji, ki si jih bomo privoščili v petek, 18.10.2013.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Učiteljice POŠ Pameče-Troblje