SLOVENJ GRADEC SKOZI ČAS – ŠOLSKI PROJEKT

 

 

Na naši šoli smo si zadali cilj, da učence sistematično seznanimo z življenjem in delom v našem kraju nekoč in danes. V ta namen vsako leto izpeljemo projektni dan Slovenj Gradec skozi čas, ki sovpada tudi z občinskim praznikom Mestne občine Slovenj Gradec (19. septembrom). Pri izvedbi projektnega dne nam pomagajo mnogi meščani Slovenj Gradca.

V projekt so vključeni učenci od prvega do devetega razreda. Vsako leto se na ta dan prelevijo v raziskovalce, preučevalce naše zgodovine, radovedne fotografe, novinarje in umetnike.

 

 

Cilji projekta:

 

  – Seznaniti učence z zgodovino našega mesta in bližnje okolice.

  – Spoznavati znamenite osebnosti našega mesta in njihovo delo.

 – Spoznavati pomen našega mesta – glasnika miru in njegovo povezavo z OZN.

  – Praznovati občinski praznik Mestne občine Slovenj Gradec.

 

Ob občinskem prazniku Mestna občina v Koroški galeriji likovnih umetnosti podeli tudi priznanja in nagrade ob Natečaju za izvirno otroško likovno in literarno delo ter fotografijo. Letošnje leto so mladi ustvarjali na tri različne teme:

–       Evropejec/ Evropejka – kdo si?

–       Pitna voda je splošna dobrina človeštva

–       Odkrivamo zadnje skrivnosti našega planeta

 

Z veseljem lahko zapišemo, da so med nagrajenci tudi naši učenci, in sicer Hana Klančnik, učenka 8. razreda, z literarnim prispevkom na temo pitne vode, ter skupina učencev centralne in podružnične šole Pameče-Troblje, ki so na natečaju sodelovali z likovnimi prispevki.

Na osrednji prireditvi ob podelitvi nagrad so v kulturnem programu sodelovali pevci MPZ in šolski recitatorji.

 

Alenka Duler in Nada Žunec

 

 

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)