Evropska vas ponovno v Slovenj Gradcu

8. maja, 9.00 – 13.00

V šolskem letu 2012/2013 je Druga osnovna šola Slovenj Gradec postala koordinatorka programa Evropska vas za Koroško.

Namen in cilj programa Evropska vas je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati spodbuditi zavedanje o lastni kulturni identiteti. Program spodbuja medpredmetno povezovanje in inovativne pristope k učenju. V tem letu je k sodelovanju pristopilo 29 osnovnih šol, vrtcev in srednjih šol koroške regije. Učenci so s pomočjo projekta spoznali vse pridružene članice Evropske unije, se seznanili z njihovo kulturo, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, nošo, posebnostmi, spoznali so njihove zastave, grbe in proučevali njihov način življenja. Vsebinski poudarek  v letu 2013 je Evropsko leto državljanov.

EVROPSKA_VAS_2012_in_SG_skozi_as_157_a

Vse, kar je nastalo med šolskim letom pri pouku in drugih dejavnostih, bodo učenci pokazali v mestnem jedru na zaključni prireditvi. Učenci bodo predstavili izbrane države in z medsebojnim sodelovanjem vseh šol bomo zgradili vas, ki bo prikazovala vse države v Evropski uniji.

Otvoritev prireditve  EVROPSKE VASI bo 8. maja 2013 v mestnem jedru Slovenj Gradca. Prireditev bo potekala od 9.00 do 13.00.

Otvoritve drugih evropskih vasi po Sloveniji bodo potekale istočasno v naslednjih regijskih središčih: Murski Soboti, Ljubljani, Kopru, Radovljici, Novi Gorici, Mariboru in Celju.

Anita Dokl

Koordinatorica Evropske vasi za Koroško