V četrtek, 7. 2. 2013, smo na centralni šoli tako kot vsako obeležili slovenski kulturni praznik.

france_preseren

Letošnjo počastitev 8. februarja so pripravili učenci od prvega do petega razreda. V programu, ki je bil namenjen vsem učencem centralne šole, so sodelovali:

–      oba otroška pevska zbora pod mentorstvom gospe Jožice Kastelec in gospodične Patricije Jakop,

–      mlajša folklorna skupina pod vodstvom gospe Dominike Peršak,

–      plesna skupina tretješolcev pod mentorstvom gospe Katje Uršič

–      in recitatorji prve in druge triade pod mentorstvom gospe Nade Žunec ter devetošolk Eve Čoderl, Maše Sedar in Žive Gregor, ki so prispevale tudi besedilo za proslavo.

Učenci so si lahko ogledali tudi razstavo portretov Franceta Prešerna, ki so jo pripravili učenci tretjih razredov z učiteljicama gospo Katjo Uršič in gospo Meto Berce.

V okviru priprav na praznovanje kulturnega praznika so v šolski knjižnici potekale za učence od prvega do četrtega razreda ure knjižnično-informacijskih znanj, kjer so spoznavali življenje in delo našega največjega slovenskega pesnika.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Pripravila: Nada Žunec