V skladu z Letnim delovnim načrtom za šolsko leto 2012/2013 si bodo naši učenci od 1. do 5. razreda v petek, 21. 12. 2012, ob 10.30,

v Kulturnem domu Slovenj Gradec ogledali animirani film

BOŽIČKOV VAJENEC.

Cena vstopnice je 2,50 in jo bomo pokrili iz naslova kulturnih dejavnosti.

Film traja do 12.00, tako da bodo imeli tisti učenci, ki kosijo v šoli, kosilo malo kasneje.

Še kratka vsebina:

bozicek

Božiček se noče upokojiti, toda takšna so pravila: poiskati mora novega vajenca in ga naučiti vsega, kar za svoje delo potrebuje dobri mož. Najti mora siroto s čistim srcem po imenu Nikolaj. Le en deček na svetu izpolnjuje vsa merila: mali Nikolaj, ki živi v sirotišnici v Avstraliji in ima bolj kot vse na svetu rad božične praznike. Šolanje za novega Božička ni kar tako, odgovornost je velika in prestrašila bi tudi najpogumnejšega fanta. Nikolaj pa je le majhen fant, ki se boji višine, rado ga zebe in izdelovanje novih igrač se mu zdi grozno težko. Še dobro, da ima ob sebi prijatelje, ki mu radi pomagajo.

Upamo, da bo vaš otrok užival ob predstavi.

Zapisala: Nada Žunec, koord. kult. dejavnosti