Organizacija združenih narodov je 5. december razglasila za mednarodni dan prostovoljcev.

Tudi na naši šoli poteka prostovoljno delo že vrsto let. V letošnjem šolskem letu se aktivno ukvarja s prostovoljnim delom v okviru Druge osnovne šole 55 učencev prostovoljcev. Učenci delujejo na različnih področjih: pomoč učencem tujcem, pomoč pri pisanju nalog, izdelovanje izdelkov za goste šole in organizacija in izvedba delavnic za mlajše učence (ustvarjalne, glasbene, naravoslovne, športne …).

V letošnjem šolskem letu smo se odločili, da razširimo našo pomoč tudi izven šole, in sicer:

 – pomoč starejšim občanom v okolici naše šole

– obisk otrok v bolnišnici in izvedba delavnic

– obisk občanov v Domu starejših občanov Slovenj Gradec

 

 Mladost je idealen čas za pridobivanje izkušenj in veščin za nadaljnje življenje in delo, zato si na Drugi osnovni šoli želimo, da     prostovoljstvo postane vrednota in da se čimbolj zakorenini med učence.

Mentorica prostovoljcev:  Saša Keserin

 

 

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)