V ponedeljek, 2. 4. 2012, je v prostorih Državnega zbora Republike Slovenije potekal otroški parlament, na katerem so mladi parlamentarci razpravljali o letošnji temi z naslovom Junaki našega časa – kdo so in zakaj? Priložnost za sodelovanje sta dobila tudi učenca naše šole, Eva Čoderl in Gašper Herkovič. Z radovednostjo, polni pričakovanj smo se odpravili proti Ljubljani, naproti novim izkušnjam. Sedeti v parlamentu skupaj z ostalimi vrstniki iz vse Slovenije in izmenjavati mnenja, razmišljanja, je posebno doživetje. Razprava je bila zanimiva, širokih razsežnosti, v skupinah so se dotaknili naslednjih tem – kako postati junak, virtualni junaki, junaki, idoli in vzorniki. Poročanje in debatiranje je spet pripeljalo do skupnega zaključka, da je pravzaprav junak lahko vsak, ki nekaj ve, zna, je omikan in odprtega srca.