V torek, 10. maja, se je na naši šoli odvijal projektni dan z naslovom Slovenj Gradec skozi čas.
Vsi učenci od 1. do 9. razreda so ta dan spoznavali zgodovino mesta Slovenj Gradec.

Na naši šoli smo si zadali cilj, da učence sistematično seznanimo z življenjem in delom v našem kraju nekoč in danes. Rodil se je projekt Slovenj Gradec skozi čas. Vsako leto se prelevimo v raziskovalce, preučevalce naše zgodovine, radovedne fotografe in novinarje, umetnike, ki stopamo po stopinjah naših prednikov. Kar je nastalo, smo vsako leto postavili na ogled v avli šole. Mnogi so pohvalili, kar smo naredili.
Naših izdelkov ne bi bilo, če nas ne bi prijazno sprejeli in o marsičem poučili tudi mnogi meščani.

Kratka predstavitev projekta:

• PRVI RAZRED: STARE  HIŠE V MESTU
  • DRUGI RAZRED: NAŠI OBRTNIKI SKOZI ČAS
  • TRETJI RAZRED: NAŠI GRADOVI  IN ŽIVLJENJE NA NJIH
  • ČETRTI RAZRED: ŠEGE, NAVADE IN LEGENDE O MESTU
  • PETI RAZRED: KULTURNO–ZGODOVINSKI OBJEKTI V MESTU
  • ŠESTI RAZRED: ZNANE OSEBNOSTI  V MESTU
  • SEDMI RAZRED: RAZISKUJEMO V OKOLICI  MESTA
  • OSMI RAZRED: CERKVE  V MESTU IN OKOLICI
  • DEVETI RAZRED: UPORABA  VODNIKA V MESTU

SG-skozi-cas

Cilji projekta
  • Seznaniti učence z zgodovino našega mesta in bližnje okolice.
  • Spoznavati znamenite osebnosti našega mesta in njihovo delo.
  • Spoznavati pomen našega mesta – glasnika miru in njegovo povezavo z OZN.
  • Spoznavati pomen obrti in industrije za naše mesto.
  • Izdelati poročilo in na različne načine upodobiti ogledano.

Delo se  nadaljuje tudi po projektnem dnevu. Pri Turistični vzgoji načrtno vzgajamo mlade turistične vodnike, ki svoje sošolce in učence naše šole popeljejo po mestu.

Leta 2003 smo izdali bilten z naslovom PRESTAVITEV DOMAČEGA KRAJA, ki je nastal tudi zato, ker se za naše mesto ne zanimajo samo naši državljani, temveč tudi mladi iz drugih držav. Seveda smo zato ta bilten prevedli  v angleščino in nemščino.