V času pandemije COVID-a 19 je urnik in način izposoje prilagojen priporočilom NIJZ. Učenci bodo v knjižnico prihajali po posameznih oddelkih, in sicer točno določeno uro oziroma po dogovoru z učiteljicami slovenskega jezika:

RAZRED ODDELEK DAN URA
1. A SREDA 10.05
B ČETRTEK 10.05
D SREDA 9.30
2. A PONEDELJEK 10.15
B TOREK 10.15
3. A TOREK 8.20
B PONEDELJEK 8.20
4. A SREDA 8.20
B TOREK 11.05
5. A, B po dogovoru z učiteljicami pri urah slovenščine
6. A SREDA 11.05
B PETEK 9.05
D TOREK 9.05

Učenci od 7. – 9. razreda si bodo knjige izposojali po dogovoru z učiteljicami pri urah slovenščine.

Ob prenehanju ukrepov zaradi pandemije COVID-a 19 bo knjižnica odprta vsak dan, in sicer od 7.45 do 13.30.

Dragi učenci, tudi v knjižnici veljajo pravila lepega obnašanja: berete knjige, revije, se pripravljate na naslednjo šolsko uro. ČE TEGA NE BOSTE UPOŠTEVALI, BOSTE MORALI KNJIŽNICO ZAPUSTITI.

Na šoli obstaja UČBENIŠKI SKLAD(US) , ki učencem od 1. do 9. razreda nudi možnost izposoje učbenikov za redni pouk. Skrbnica US je Nada Žunec. Obrazce z navodili za izposojo učencem razdelimo v mesecu maju. Naknadno prijavljanje ni možno. Izposojevalnino za učbenike krije Ministrstvo za šolstvo in šport.

V primeru poškodovanja ali izgube učbenika učenec krije stroške le-tega v skladu s Pravilnikom učbeniškega sklada.