Pred svetovnim dnevom Zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila, smo tudi na naši šoli izvedli številne aktivnosti povezane z ekološkimi vsebinami.

Odzvali smo se vabilu MO Slovenj Gradec, ki je v soboto 6. 4. 2024, organizirala veliko čistilno akcijo, ki je potekala po vseh vaških skupnostih in mestnih četrtih.

Namen akcije je  bil očistiti mesto in njegovo okolico nepravilno odloženih odpadkov, za katere ni kriv nihče drug kot človek. Še vedno jih je  kljub mnogim opozorilom v naravi  veliko.

Učenci naše šole so se ponovno poglobili v pomen pravilnega ločevanja odpadkov in njihove ponovne uporabe.

Obiskali so toplarno v Slovenj Gradcu, kjer so proučevali obnovljive in neobnovljive vire energije. Raziskovali so gozd kot ekosistem in spoznavali njegovo ogroženost.

Na Fakulteti za tehnologijo polimerov so se  poglobili v problematiko plastike.

Seznanili so se  z delovanjem regijskega centra za zbiranje odpadkov – Kocerod v Mislinjski Dobravi.

Ob vseh aktivnostih, so učenci spoznavali tudi poklice, ki so povezani s skrbjo za ohranjanje zdravega in čistega okolja.

Organizatorki ekološkega dne

Petra Račnik