Na današnjem dopoldanskem srečanju naših učencev s skritim gostom v športni dvorani Druge osnovne šole Slovenj Gradec je bil poudarek na vrednoti, ki ima v teh časih prav poseben pomen, to je …DOBRODELNOST.

Obiskal nas je namreč Marko Soršak – Soki, avtor projekta »20 za 20 – za šole s posluhom«, ki podarja glasbila številnim šolam po Sloveniji. Kot je povedal, je bila naša šola že 128. po vrsti. Podaril nam je komplet bobnov, ki smo se jih vsi zelo razveselili, še posebej pa naš šolski band.

Povedal nam je nekaj o svoji življenjski poti. Za bobne je prvič sedel leta 1992. Od takrat so del njegovega ustvarjalnega življenja. Z igranjem bobnov je našel svoje poslanstvo, ki ga združuje z dobrodelnostjo.

Vsi učenci in kolektiv šole se mu iskreno zahvaljujemo.