Vsakdo izmed nas se na določeni točki življenja sprašuje, kaj ga res zanima oziroma kaj bi najraje v življenju počel. Le redki so takšni posamezniki, ki že od majhnih nog vedo, na katerem poklicnem področju si želijo delati in temu sledijo. Da bi si učenci lažje odgovorili na nekatera vprašanja v zvezi s poklicno odločitvijo: Kam po OŠ?, Kateri poklic naj si izberem?, Kaj bom v življenju počel? …, smo skupaj s srednjimi šolami organizirali poklicno tržnico. Letos je potekala v soboto, 24. 3. 2018, v Slovenj Gradcu in je bila namenjena predvsem osmošolcem. Predstavilo se je 18 različnih srednješolskih zavodov, poleg teh pa tudi Podjetje SIJ Metal Ravne d.o.o., ki razpisuje tudi kadrovske štipendije.