V sredo, 20. 12. 2017, smo imeli učitelji Druge OŠ Slovenj Gradec na šoli izobraževanje iz legorobotike. Predavatelj nam je na primerih pokazal, kaj vse je mogoče narediti z legoroboti WeDo 2.0 in nam približal začetno programiranje.

Pri izbirnem predmetu tehnika v 4., 5. in 6. razredu so učenci pod vodstvom učiteljice Emilije Počič že spoznavali osnove izdelave legorobota in programiranja, v četrtek pa so pri pouku legorobota izdelovali tudi učenci 2. a-razreda.

Učenci so se resno lotili dela in sestavili robota, ki vleče tovor. S pomočjo programiranja so ga oživili tako, da se je premikal po navodilih, se oglašal in svetil v različnih barvah.

Legoroboti bodo naš šolski program obogatili. Hvala donatorjem, ki ste podprli ta naš program.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Katja Jenko, Katja Perše Paradiž, Janja Vasiljevič