V petek, 1.12.2017, je na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec potekalo šahovsko tekmovanje za učence in učenke posamično. Tekmovanja se je iz naše šole udeležilo sedem tekmovalcev v štirih kategorijah: Kajetan Vaupot, Marko Schifini Počej, Matija Smolčnik, Ruj David Mlakar, Eliza Vaupot, Birk Srebotnjak in Jan Černič.

Maks Vaupot in Luka Vaupot sta bila žal odsotna zaradi udeležbe na državnem prvenstvu kadetov in mladincev v hitropoteznem šahu posamezno in ekipno, ki se je istočasno odvijal na Otočcu. Na tem tekmovanju sta Maks in Luka dosegla odlično 5. mesto. Sta pa imela Maks in Luka že vnaprej zagotovljeno uvrstitev na področno tekmovanje v posamičnem tekmovanju.

V vseh kategorijah, kjer smo imeli predstavnike iz naše šole,  so naši učenci dosegli vrhunske uvrstitve:

 • v kategoriji učenci do 9 let:
  • 2. mesto: Matija Smolčnik
  • 3. mesto: Kajetan Vaupot  sah
 • v kategoriji učenke do 12 let:
  • 1. mesto: Eliza Vaupot
 • v kategoriji učenci do 15 let:
  • 4. mesto: Birk Srebotnjak
  • 5. mesto: Jan Černič

Vsi navedeni učenci so se poleg Luke in Maksa uvrstili na področno šahovsko tekmovanje v šahu posamično, ki se bo odvijalo v ponedeljek, 11. decembra, na OŠ Muta, saj se na to tekmovanje uvrsti 5 najboljših iz posamezne kategorije iz medobčinskega tekmovanja.

Vsem udeležencem čestitamo za odličen uspeh.

Mentor:
Dušan Klemenčič

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)