“Sonce šlo je za goro …”

Pa ni tako! Sonce se je ravnokar prikazalo izza gora, našega zasneženega Pohorja. Takrat je na Drugi osnovni šoli zadonela ta pesem iz grl vseh učencev in učiteljev šole. Pesem v pozdrav dnevu, ki smo ga obeležili  na prav poseben način. To je dan, ko so za zajtrk same domače dobrote. Domač kruh, mleko, maslo, jabolka in pa seveda med iz našega šolskega čebelnjaka. Domač slovenski zajtrk smo si privoščili prav vsi in prav je, da ta dan pričnemo z lepo slovensko pesmijo. Potem pa hajd v razrede –  tam so že čakale domače dobrote. Obiskal nas je tudi čebelar, skrbnik našega šolskega čebelnjaka, nam zaželel dober tek in povedal marsikatero zanimivost iz čebeljega življenja.

Končalo se je tako, da je vsega zmanjkalo. Pojedli smo prav vse! Nato pa veselo na delo. Polni trebuščki in znanja željne glave so uživali v novih znanostih in zanimivem šolskem delu.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Mentorja: Olga in Janez Bauer

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)