e-Twinning

Naši drugošolci so bili zelo nestrpni. Upravičeno seveda, saj so v okviru najbolj vznemirljive učne skupnosti v Evropi e-Twinning že zelo težko pričakovali povratna sporočilca njihovih vrstnikov iz Osnovne šole Burnside Primary School v Cramlingtonu. Kakor pravi pregovor: »Kdor čaka, dočaka!« tako se je tudi njim velika želja uresničila. Namreč njihovi prijateljčki iz tujine so se prijazno odzvali. Tega smo se zelo razveselili. Vsak drugošolec je tako prejel sporočilce zdaj že znanega sovrstnika iz oddaljene dežele. Ob pregledu zanimivo izdelanih voščilnic ter ob branju zapisanih sporočil so učenci uživali in tako mimogrede odkrili široko paleto novih besed in imen.
Izkušnja, ki nam jo omogoča e-Twinning, zelo pozitivno deluje na naše učno okolje, kvaliteto poučevanja in posledično tudi na višjo stopnjo motivacije za učenje tujega jezika v zgodnjem obdobju. Otroci se ob tem namreč zelo dobro počutijo. Iz tega razloga bomo sodelovanje z Osnovno šolo Burnside Primary School v Cramlingtonu še nadalje razvijali, saj že razmišljamo o novih oblikah sodelovanja.

FullSizeRender
Mentorica: