Na naši šoli smo si zadali cilj, da učence sistematično seznanimo z življenjem in delom v domačem kraju nekoč in danes. V ta namen vsako leto izpeljemo projektni dan Slovenj Gradec skozi čas, ki sovpada tudi z občinskim praznikom Mestne občine Slovenj Gradec. Pri izvedbi projektnega dne nam pomagajo mnogi meščani Slovenj Gradca.
V projekt so vključeni učenci od prvega do devetega razreda. Vsako leto se na ta dan prelevijo v raziskovalce, preučevalce naše zgodovine, radovedne fotografe, novinarje in umetnike.
Na Glavnem trgu v Slovenj Gradcu sta istočasno potekala tradicionalni Mirovniški festival, s katerim obeležujemo Svetovni dan miru in Festival drugačnosti. Učenci in učitelji smo izkoristili enkratno priložnost in se sprehodili med stojnicami. Seznanili smo se z dejavnostmi različnih društev, šol in drugih organizacij.

Cilji projekta:

– Seznaniti učence z zgodovino našega mesta in bližnje okolice.
– Spoznavati znamenite osebnosti našega mesta in njihovo delo.
– Spoznavati pomen našega mesta – glasnika miru in njegovo povezavo z OZN.
– Praznovati občinski praznik Mestne občine Slovenj Gradec.
– Zasledovati splošne in operativne cilje družboslovnih predmetov.

Alenka Duler in Irena Gaber