V petek, 6. 3. 2015, so učenci 1. A razreda skupaj s svojo učiteljico in vzgojiteljico dopoldan preživeli v šolski knjižnici ob dejavnostih na Popkovih uricah. Videti bi jih morali, s kašnim veseljem in ustvarjalnostjo so na temo Popkovih pravljic risali, pisali in povedali marsikaj zanimivega.

Saj poznate Popka?

Ne!!!

Naši prvošolčki bi vam znali povedati, da je to fant, ki ni navaden fant. Že od rojstva je namreč nekaj posebnega.

Pripovedovati zna zgodbe o čudnih in nenavadnih stvareh. In tako hodi po svetu in otrokom vsak večer pove eno pravljico. Nič manj in nič več. Pripovedovati jim mora toliko dni, dokler jim ne pove pet pravljic. Ko izpolni nalogo, pride ob istem času na isto mesto.

Radovedni Popek (Primož Suhodolčan) je novi prijatelj muzeja. V Koroškem pokrajinskem muzeju je radovedni Popek postal glavni promotor muzejskih pedagoških vsebin. Z našimi učenci 1. A. razreda se bo srečal v sredo, 11. 3. 2015, v muzeju v Slovenj Gradcu. A o tem več po srečanju s pisateljem.

Pa lep Popkov pozdrav

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Zapisala: Nada Žunec