Spoštovani starši, učenci in delavci šole!

Zaradi povečanega števila črevesnih viroznih in drugih obolenj vas obveščamo, da se bomo na šoli še bolj posvetili higienskim ukrepom. Prosimo vas, da naslednje ukrepe upoštevate povsod, kjer delate in se zadržujete.

NUJNI HIGIENSKI UKREPI:

–          Pravilno in pogosto umivanje rok (zlasti po uporabi WC, pred jedjo, pred jemanjem sadja iz skupnih košar, po stiku z živalmi …).

–          Temeljito pranje živil, ki jih zaužijemo surova, predvsem sadja in zelenjave (npr. umij jabolko, preden ga poješ).

Starše pozivamo, da otroke, ki imajo prebavne težave z drisko, še dva dni po izboljšanju stanja zadržijo doma. Ob daljših težavah se glede otrokovega zdravstvenega stanja posvetujte z otrokovim zdravnikom in o tem obvestite razrednika.

umivanje-rok

Hvala za razumevanje