Učenke osmih in devetih razredov Druge osnovne šole Slovenj Gradec smo se udeležile jezikovnega tabora za nadarjene na Paškem Kozjaku. Sodelovale so še osnovne šole: Muta, Mislinja in Šentjanž. Pridružile so se nam tudi učenke iz Anglije, ki so bile v Sloveniji na izmenjavi.

Razdeljeni smo bili v tri skupine, iz vsake šole je bilo nekaj učencev. Prvi dan so nam učitelji predstavili kitajščino, francoščino in računalništvo brez računalnika, imeli smo tudi razpravo o razlikah med šolami v Angliji in Sloveniji. Naslednji dan so nam predstavili španščino, italijanščino in nemščino. Zvečer smo imeli različne aktivnosti. Učitelj kitajščine nam je zvečer predstavil potopisno potovanje do Nove Zelandije. Zaradi druženja v delavnicah in nekaj prostega časa smo spoznali nove ljudi in z njimi sklenili prijateljstva.

Zaključili smo s prihodom staršev, kjer smo na kratko predstavili naše delavnice.

Zapisala: Živa Brglez