Skupina petnajstih devetošolcev se je letos z veseljem vrnila v zgodnejša otroška leta ter se pod mentorstvom gospe Alenke Duler lotila raziskovanja igral. Do konca so vztrajali Anastasija Gorgieva, Patricija Kavčič in Matic Kuhar.

Naš cilj je bil ustvariti novo igralo, ki bo hkrati zanimivo in koristno tako za otroke kot tudi za odrasle ter finančno dosegljivo.

Spletni anketi o odnosu otrok oziroma odraslih do igral sta nam bili pri tem v veliko pomoč (Hvala vsem za sodelovanje!). Povezali smo se s podjetjem Duler, kjer so enega izmed naših načrtov realizirali – izdelali igralo.

Raziskovalno nalogo smo 8. aprila predstavili na srečanju Mladih raziskovalcev Koroške, kjer smo  osvojili bronasto priznanje.

Predstavitev raziskovalne naloge najdete tukaj (klikni za ogled) .

Patricija Kavčič in Alenka Duler