Na Drugi osnovni šoli Slovenj Gradec smo to šolsko leto v okviru projekta Evropska vas spoznavali Hrvaško. Učenci od prvega do devetega razreda so aktivno raziskovali geografske in zgodovinske značilnosti države, turizem, hrvaško kulinariko, kulturo, posebnosti ter znane osebnosti. Poleg tega, da so se učenci o državi naučili veliko novega, so krepili medsebojne odnose, sodelovalno delo, odgovornost, samostojnost in medgeneracijsko sodelovanje. Pri svojem delu so bili zelo ustvarjalni.

9. maja so na stojnici v centru mesta Slovenj Gradec na zaključni prireditvi pokazali, kar so ustvarili med šolskim letom. Doroteja Lužnik, učenka 9. A razreda, pa se je na odru odlično predstavila s pesmijo hrvaške pevke Severine.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Mentorica Alenka Pongrac