V petek, 21. 02. 2014, smo na naši šoli že petič zapored uspešno izpeljali bralno noč. Kar 258 učencev od 1. do 5. razreda s centralne in podružnične šole Pameče-Troblje je po ogledu predstave Žabji kralj v izvedbi MINI TEATRA iz Ljubljane, aktivnostih v različnih delavnicah in branju pravljic noč skupaj s svojimi razredničarkami, vzgojiteljicami in drugimi delavci šole preživelo na šoli. Doživetja ob bralni noči je z njimi delilo še 24 učenk predmetne stopnje, ki so bile v pomoč učiteljicam v delavnicah in mlajšim brale pravljice pred spanjem.

Kot vsako leto smo v izvedbo bralne noči vključili informacijsko-komunikacijsko tehnologijo, saj so starši dogajanje na šoli lahko spremljali preko spletnih brskalnikov. Celotno prireditev v šolski avli smo namreč prenašali preko videokonference.

Bralno noč učenci pričakujejo z velikim veseljem in navdušenjem. Tudi odzivi staršev so vsako leto zelo pozitivni, zato bomo s tem projektom nadaljevali.

Hvala staršem, ki so nam priskočili na pomoč pri oskrbi s spalnimi blazinami.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Pripravila: Nada Žunec, koord. kult. dejavnosti