V tednu od 21. do 25.  10. 2013 je na naši šoli potekal projekt Simbioza  in že tretjič povezal  Slovenijo. Osnovno poslanstvo Simbioze ostaja sodelovanje in prenos znanja med generacijami ter spodbujanje vseživljenjskega učenja. Cilj projekta je dvig računalniške pismenosti in zanimanje za učenje e-veščin med starejšimi; želi jim pomagati pri (prvem) stiku z računalnikom in internetom. Po drugi strani med mladimi promovira vrednote prostovoljstva, odgovornosti in krepi proaktiven odnos do družbe in lastne prihodnosti. Vsaka izkušnja, doživetje namreč šteje.

Na naši šoli se ga je udeležilo 14 starejših tečajnikov in 20 mlajših prostovoljcev in njihov učitelj Timotej Žohar. Med tečajniki in prostovoljci so se stakala nova prijateljstva, ki bodo živela tudi preko družbenega omrežja Facebook.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)