Naša šolska knjižnica se bo pridružila praznovanju mednarodnega meseca šolskih knjižnic, ki ga v Sloveniji  koordinira Sekcija za šolske knjižnice ter Zveza bibliotekarskih društev Slovenije v sodelovanju z mednarodnim združenjem šolskih knjižničarjev.


Središče letošnjega gesla

“ŠOLSKE KNJIŽNICE: VSTOP V ŽIVLJENJE”

opozarja na pomen šolskih knjižnic. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju učnih spretnosti in pri razvoju kritičnega mišljenja. Šolski knjižničarji sodelujejo pri poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi. Praznovanje mednarodnega meseca šolskih knjižnic pa opozarja na široko paleto dejavnosti, s katerimi knjižnice učence in starše opremljajo za življenje.


In kako smo in še bomo mesec šolskih knjižnic obeležili na naši šoli?


– s pravljičnimi uricami;

– z radijsko oddajo ob mesecu šolskih knjižnic;

– z reševanjem kviza Knjižko v računalniški učilnici;

– z razstavo leposlovnih in strokovnih knjig za otroke in mladino;

– s predstavitvijo mladih pisateljev – naših učencev, ki imajo že čisto pravo lastno knjigo;

–  s poudarkom na pomenu branja, uporabe materinščine in drugih tujih jezikov (obisk učencev, ki so k nam prišli iz drugih držav med našimi najmlajšimi);

– z obiskom učencev v šolski knjižnici;

– z obiskom Knjižnice Ksaverja Meška Slovenj Gradec  …

 

Vljudno vabljeni, da si nekaj utrinkov z naših dejavnosti ogledate (klikni tukaj za ogled fotogalerije).

 

Pripravila: Nada Žunec

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)