V sredo, 5. 6. 2013, je v Kopru potekalo osnovnošolsko Državno prvenstvo v judu, ki je bilo izpeljano prvič na zunanjih igriščih, pod šotorom. Tehnično organizacijske vajeti je imel v rokah nacionalni panožni koordinator Iztok Babič, v povezavi z Judo zvezo Slovenije, Judo klubom »15. Maj« Marezige in predvsem moderatorjem Štefanom Cukom. Učenci in učenke so merili svoje moči na dveh prirejenih boriščih. Med posameznimi boji so se preizkušali tudi na različnih festivalskih dejavnostih in se pogovarjali s posebnim gostom, aktualnim evropskim prvakom Rokom Drakšičem. Rok je najboljšim podelil tudi medalje in obljubil, da se bo z veseljem odzval povabilu naslednje leto.
Tekmovanja so se udeležili tudi učenci naše šole in dosegli odlične rezultate:

POSAMEZNO

Učenci:
Pogorelc Mare – kategorija do 50kg  – 1mesto
Yankovski Aljoša – kategorija do 73kg  – 3mesto
Učenke:
Pečoler Zala – kategorija do 63kg  – 1mesto
Anželak Tanja – kategorija do 63kg  – 2mesto

EKIPNO
Učenci:
1. mesto: Druga OŠ Slovenj Gradec
2. mesto: OŠ Bakovci
3. mesto: OŠ Riharda Jakopiča, Ljubljana

Učenke:
1. mesto: Druga OŠ Slovenj Gradec
2. mesto: OŠ Škofljica
3. mesto: OŠ Vižmarje Brod, Ljubljana

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Več o 4. festivalu športa mladih, pa si lahko preberete tukaj (klikni za ogled datoteke).