6.4.2013 – DAN ZDRAVJA :

VREDNOTE

Na podružnični šoli Pameče-Troblje smo v soboto izvedli projekt  Dan zdravja.

Učenci 1. triade so si za uvod najprej ogledali  lutkovno igrico  z naslovom Prijatelja ne pustiš v nesreči, nato pa so nadaljevali delo po skupinah. Izdelali so plakate o zdravju, vrednotah in gibanju. Pred in po gibanju so si merili krvni tlak.

Učenci 2. triade so najprej spoznali pomen pravilnega krvnega tlak in napravo za merjenje.

V nadaljevanju  dneva so učenci 4. razreda  izdelali  plakat o vrednotah in izpolnili anketo. Pogovor je  bil namenjen tudi skrbi za preprečitev visokega krvnega tlaka.

Učenci 5. razreda so se predstavili z anketo To sem jaz, izpolnili anketo o vrednotah in rezultate  predstavili z diagramom. Večina vrednot je za učence zelo pomembna.

Učenci 6. razreda  so iz papirja izdelali  jabolka ter jih razstavili na hodniku šole. Izdelali so plakat o pravilni prehrani za zdravje in pripravili sadno solato v pomaranči. Izvedli so tudi anketo o vrednotah.

Po malici so se nam pridružili starši. Odšli smo na pohod na Ermanov vrh.

Vse aktivnosti smo tudi fotografirali in si jih lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Vodja podružnice

Sabina Lorber