Kot veste se bomo učitelji osnovnih šol pridružili splošni stavki javnega sektorja, ki bo v sredo, 23. 1. 2013. Učenci so domov prinesli tudi obvestilo, v katerem so opredeljeni razlogi za to odločitev, ki pa še zdaleč ni bila preprosta. Pa vendarle, v dobrobit našega javnega šolstva, naših otrok, smo primorani izraziti nestrinjanje. Veliko stvari bi se z vladnimi spremembami spremenilo, ne samo nižanje naših plač, odpuščanje, pač pa bi predvsem trpela kakovost izobraževanja in enake možnosti za vse.

Obračamo se na vas z željo, da nas podprete v tem in razumete, da to delamo v dobro nas vseh. Že aprila ste pokazali to solidarnost, da ste z nami in smo vam bili hvaležni. Prav tako se vam tudi zdaj že vnaprej opravičujemo za nastale morebitne težave, vendar verjamemo, da nam bo skupaj uspelo. Šola bo v sredo zaprta, zato vas prosimo, da ta dan učenci ostanejo doma. Tudi vse ostale aktivnosti se ne bodo izvajale.

Hvala za razumevanje

Sindikalna zaupnica: