Naši mali korenjaki, prvošolčki, že od septembra zelo pogumno stopajo skozi vrata hrama učenosti, med sošolce, nove prijatelje.

Na začetku so se radovedno spraševali, le zakaj jih medvedek, avtomobilček, skratka najljubša igračka sicer lahko spremlja in opazuje, ne more pa biti z njimi vedno in povsod. Danes že vedo, da šola ni šala, da prve črke že pokončno kraljujejo v zvezkih, da so prstki tudi zato, da pomagajo pri računanju, da je svet okoli njih zanimiv, včasih skrivnosten, tudi nenavaden. Zelo pomembno pa je, da se čutijo sprejete. Prav zaradi tega smo jim tudi letos  pripravili sprejem v šolsko skupnost, med velike, večje, največje prijatelje. Začeli smo s kratkim programom in zanimivo lutkovno igrico. S svečano zaobljubo pa sta jih Eva in Patricija, predsednica in podpredsednica šolske skupnosti, popeljali skozi iskrenost, spoštovanje, dobrobit vsakega posameznika, zavedajoč se, da kolikor znaš, toliko veljaš. Pravzaprav veljaš toliko, kolikor se trudiš, vlagaš in gradiš, pa ne samo zidove v oblakih, čeprav tudi sanjati je dovoljeno.

Nekaj utrinkov najdete tukaj (klikni tukaj za ogled fotogalerije).