V okviru mednarodnega projekta »Zdrava Šola« izvajamo na šoli tudi preventivni program proti raznovrstnim zasvojenostim. Ena izmed mnogih akcij je tudi »Podpis protikadilske zaobljube« v sodelovanju z ZRSZŠ OE Ljubljana (ge. Fani Čeh) in Društvom za boj proti raku RS. V okviru te akcije naši učenci vsako leto podpisujejo »Protikadilsko zaobljubo«, kjer se zavežejo, da ne bodo kadili, ker le-to škodi zdravju. Vsako leto razredničarke z učenci na eni izmed oddelčnih ur izvede reševanje vprašalnika, kjer učenci dokazujejo svojo ozaveščenost o zdravih navadah in o škodljivih razvadah, kot je kajenje. Nato pošljemo organizatorjem akcije izpolnjene anketne lističe. Izmed poslanih je kar veliko število slovenskih osnovnošolcev srečnih izžrebancev, ki vsako leto potujejo na super izlet v Gardaland.

V šolskem letu 2012/2013 so bili ponovno srečni izbranci iz naše šole. To so učenci in učenke razredničarke ge. Janje Šerbinek, ki je izvedla akcijo v svojem oddelku 7. b razreda: Katja Smolnikar, Matej Gril in Žiga Borčič Rihtarič. Skupaj z  učencema  iz Mežice in spremljevalko go. Suzano Planšak so se v soboto, 19. maja 2012 odpravili v Gardaland.

S spodbujanjem udeležbe v tej akciji na Drugi OŠ  Slovenj Gradec skrbimo za zdravje svojih učencev.

 

Kako dobro smo se imeli lahko vidite tudi na fotografijah!

 

GARDALAND_2012-Suzana_2oSG_006

GARDALAND_2012-Suzana_2oSG_013

GARDALAND_2012-Suzana_2oSG_009

GARDALAND_2012-Suzana_2oSG_003

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)