»V šolskem letu 2008/2009 se je naša šola vključila v projekt Z ROKO V ROKI, ki sta ga podprla tudi takratno Ministrstvo za šolstvo in šport RS ter Evropski socialni sklad. Projekt je bil usmerjen k spodbujanju solidarnega sožitja med generacijami.

 

Druženje naših učencev z varovanci Koroškega doma starostnikov Slovenj Gradec je bilo tako za šolarje kot tudi za starostnike prav posebno doživetje. Mladi so se zelo radi vključili v različne dejavnosti, ki smo jih skupaj s starostniki izvajali v okviru projekta. S svojimi mentoricami so se dela lotili zavzeto, odgovorno in z veliko novimi idejami. Vsebine prireditev so bile vezane na vzpostavitev in razširitev solidarnosti in sožitja med mlajšo ter starejšo generacijo v okviru aktivnega in kreativnega preživljanja prostega časa.

 

Z opisom projekta smo sodelovali tudi na videokonferenčnem dnevu SIRikt-a 2012 v 2. sklopu: Medgeneracijsko sodelovanje. Posnetek si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled).

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)