V petek, 10. 02. 2012, smo na naši šoli že tretjič zapored uspešno izpeljali bralno noč. Več kot 190 učencev od 1. do 5. razreda s centralne šole in okrog 70 učencev naše podružnične šole Pameče-Troblje je ob predstavi Anica in Jakob (po knjižni predlogi Dese Muck) in branju pravljic noč skupaj s svojimi razredničarkami, vzgojiteljicami in drugimi delavci šole preživelo na šoli.

Predstavo Anica in Jakob so v šolski avli,  na odru s čudovito scensko postavitvijo, odlično zaigrali učenci predmetne stopnje, ki so člani šolskega radia oz. recitatorke skupine. Tik pred spanjem, ko so bili otroci že v svojih spalnih vrečah po učilnicah, so jim starejše učenke in učenci prebrali še pravljico za lahko noč.

Ob načrtovanju bralne noči vsako leto sledimo našim ciljem:

–          Učence še bolj navdušiti za branje.

–          V organizacijo bralne noči vključiti starejše učence (krepitev samopodobe ob nastopanju, branju in dramatizaciji besedila) in starše.

–          Spodbuditi komunikacijo med otrokom in starši o doživeti noči na šoli.

–          Krepiti besedni zaklad pri učencih.

–          Spoznavati nove literarne junake, literarne ustvarjalce in ilustratorje.

–          Skozi zgodbo spoznati življenjski nauk.

–          Z branjem krepiti vsestransko pismenost učencev in sposobnost kvalitetnega sporazumevanja med ljudmi.

–          Navajati jih na samostojnost in prevzemanje odgovornosti.

–          Druženje z vrstniki.

–          Spodbujati sodelovanje med starejšimi in mlajšimi učenci.

–          Spodbujati močna področja pri nadarjenih učencih.

Kot vsako leto smo v izvedbo bralne noči vključili informacijsko-komunikacijsko tehnologijo, saj so starši dogajanje na šoli lahko spremljali preko spletnih brskalnikov. Celotno prireditev v šolski avli smo namreč prenašali preko videokonference. Obvestilo in navodila za povezavo so bila objavljena na šolskem spletnem portalu nekaj dni pred bralno nočjo.

Bralno noč učenci pričakujejo z velikim veseljem in navdušenjem. Tudi odzivi staršev so vsako leto zelo pozitivni, zato bomo s tem projektom nadaljevali.

Hvala staršem, ki so nam priskočili na pomoč pri oskrbi s spalnimi blazinami.

Posnetek si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled), nekaj utrinkov pa tukaj  (klikni za ogled galerije).

Pripravila: Nada Žunec, koord. kult. dejavnosti