Druga osnovna šola

Kopališka 29

2380 SLOVENJ GRADEC

 

Šolsko leto 2013/14

 

Zadeva: Projekt SHEMA ŠOLSKEGA SADJA

profil-malaslika_01

Na naši šoli že nekaj let poteka projekt Shema šolskega sadja, ki je financiran s strani Evropske unije in Republike Slovenije. Projekt je zastavljen tako, da vzpodbuja  večje uživanje sadja in zelenjave med otroki, v praksi pa smo ga predtem izvajali kot projekt JABOLKO, tako da smo omogočili učencem vsakodnevno prejemati ta zdravi sadež. Z evropskim projektom pa smo razširili spekter sadja in zelenjave, tako da naši učenci v povprečju 3x tedensko prejemajo dodaten obrok sadja oz. zelenjave v času malice.

 

Namen tega projekta je ustaviti zmanjševanje porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Po anketah, ki jih izvajamo na začetku in ob koncu šol. leta, se je med učenci uživanje različnih vrst sadja in zelenjave povečalo, tako da smo sprejetost projekta med učenci ocenili kot dobro in ga bomo tako tudi nadaljevali.

 

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)